Klub K2

Školka K2

Školka K2 s programem Rosteme s přírodou.
Více zde

Rodinné centrum K2

Nabízíme příjemně strávený čas pro vás a vaše děti.
Více zde

Poradenství

Sociální služby.

Více zde

Vzdělávací institut

Zkoušky chův, rekvalifikace, semináře, Asociace pečovatelek.

Více zde

Služby pro firmy

Nabídka služeb pro firmy.

Více zde

Rok 2011 Doporučený

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Napsal(a)  Zveřejněno v: Retro

Rok 2011
Zavedená organizace funguje výborně. Novinkou sedmého roku existence je vznik Asociace pečovatelek. Toto profesní sdružení založily absolventky našeho kvalifikačního kurzu pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na péči o děti. Chtějí se dále vzdělávat, scházet se, informovat se navzájem o svých zkušenostech i novinkách. Je to další skupina žen, kterým setkání s Klubem K2 změnilo život.

JUDr. Jana Seemanová

Janu moc často v prostorech Klubu K2 nepotkáte, přesto vede jednu z nejžádanějších služeb Klubu K2 – právní poradnu. Jen v minulém roce poskytla 356 konzultací 127 klientům. A poradenství u nás poskytuje už od roku 2012, také vede semináře se sociální tématikou a na téma „Návrat do práce po rodičovské dovolené z pohledu legislativy.“ Každý rok na její práci přichází řada pozitivních referencí.

Jak jsi přišla do Klubu K2?

Po narození dcery jsem se poohlížela po možnostech nějakých aktivit pro matky s dětmi. Zkoušela jsem více mateřských center, ale právě nově otevřený Klub K2 pro mě měl výhodnou polohu. Začala jsem chodit na angličtinu ke Karin, docházely jsme s dcerou na bubínky a na další akce.

V K2 ses seznámila s Karin. Jaké byly její lekce angličtiny?

Hodně jsme konverzovali, měli jsme společná témata, vládla tu přátelská atmosféra. V angličtině jsem s K2 pokračovala i později, v rámci projektu Evropského sociálního fondu tady probíhaly kurzy angličtiny a osobnostního rozvoje.

Byla jsi aktivní účastnicí dění v K2? Přemýšlela jsi o tom, že by ses mohla zapojit?

Byla bych se ráda nějak zapojila, ale syn byl často nemocný, a tak jsem se nemohla spolehnout, že budu moci pravidelně fungovat. Měla jsem v plánu organizovat výlety pro rodiče s dětmi, zvládli jsme uskutečnit dva – do Máslovic a na stezku k Vltavě, ale bohužel to opravdu kvůli synovým nemocem nešlo dál. Byla to škoda, zájem o tuhle akci byl.

A jak jsi začala se svojí profesní pomocí v Klubu K2?

Zmínila jsem se Karin, že jsem vedla několik seminářů pro rodiče o tehdejších aktuálních změnách poskytování rodičovského příspěvku od 1. 1. 2008. Karin mi navrhla, uspořádat semináře i v K2. V seminářích pokračuji až do současnosti. Nyní připravuji nový seminář na velmi aktuální téma mezi rodiči. „Právní jednání za nezletilé dítě, s ohledem na problematiku stavebního spoření.“ Seminář proběhne v listopadu. Na semináři se rodiče dozví, jaké jsou povinnosti při výpovědi smlouvy ze stavebního spoření za nezletilé dítě a jaký následuje postup.

Takhle tedy začala tvoje profesní dráha v K2?

První přednášky jsem uspořádala jako dobrovolnice. Karin mě také požádala o kontrolu několika smluv nebo o vypracování podání do obchodního rejstříku. Od roku 2010 jsem lektorovala seminář právní minimum pro pracovníky v sociálních službách v rámci akreditovaného kurzu „Pracovník v sociálních službách se zaměřením na péči o děti.“ Pak se naskytla možnost vést právní poradnu v oblasti pracovního a rodinného práva.

Splňovalo vedení právní poradny při mateřském centru tvoje profesní představy?

Ano, pracovní právo mě zajímalo už při studiu. Téma mojí diplomové práce bylo: Zvláštní pracovní podmínky žen. Od roku 2005 jsem začala spolupracovat s různými neziskovými organizacemi a pomáhala potřebným osobám v nouzi. Od roku 2012 se věnuji poradně Klubu K2. Nejčastěji pomáhám rodičům, kteří se vracejí do práce po skončení rodičovské dovolené – informuji je, jaké mají nároky vůči zaměstnavateli, a snažím se jim pomoci začít úspěšně znovu. Jsem ráda, když je klientka spokojená a získá všechny nároky podle zákonů. Za poslední dva roky se situace v pracovním uplatnění rodičů zlepšila, je snadnější najít práci na zkrácený úvazek. Často také zodpovídám otázky týkající se výživného.

Slyšela jsem, že chodíš s klientkami i na jednání k zaměstnavateli.

Ano, byla jsem takhle dvakrát. Klientky mě požádaly, zda bych jim při jednání nepomohla. Zvládly by to i samy, ale člověku pomůže, když cítí podporu někoho dalšího. Měla jsem z těch jednání dobrý pocit, vždy jsme dosáhly svých práv.

A co tvoje koníčky? Vím, že běháš.

Založily jsme s Karin v roce 2009 běžecký klub. Zatím má dvě členky, ale máme novou zájemkyni o členství. Trénujeme zhruba jednou za 14 dní, většinou o víkendu a samozřejmě každá z nás chodí běhat i sama. Běháme na malešickém kopci, tak 5 – 7 km. Uvítáme další zájemce. Prosím ozvěte se na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (na tento mail mohou psát i zájemci o poradenství, případně o oboje – pozn. red.)

Máš za sebou sportovní úspěchy?

Účastníme se i závodů, takže nějaké úspěchy máme. Tradičně běháme Běchovice, dvakrát jsme běžely půlmaraton. Ten byl asi nejnáročnější. Chodíme na různé přespolní běhy na okraji nebo kolem Prahy, v sérii běhů, tzv. vysokoškolské lize, jsme se ve veteránkách umístily na medailových pozicích. Příští plánovaná akce je 17. 10. 2015 Podzimní běhání, více na http://www.behej.com/zavod/18701-podzimni-behani

Co ti Klub K2 ještě dal?

Dostala jsem úžasnou šanci pracovat v poradně, pracovat na sobě, rozvíjet se a vzdělávat se. Potkala jsem se spoustou zajímavých, obětavých a hodných lidí a navázala několik přátelství.

Jak se Klub K2 změnil během let?

Z malého mateřského centra se stala profesionální organizace, která pomáhá rodinám s dětmi a nabízí jim profesionální podporu.

Klubu K2 by přála do budoucna: Přeju Klubu K2, aby pokračoval v profesionalizaci a byl vyhledávaným místem, kde rodiče najdou účinnou pomoc, radu a přátelství a kam se budou rádi vracet.

 

JUDr. Jana Seemanová
Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2005 
se věnuje poradenské, lektorské a publikační činnosti v oblasti 
pracovního práva a práva sociálního zabezpečení. Dříve byla zaměstnána 
jako právník v Živnostenské bance, a.s. (UniCredit Bank) a SKM, a.s. - 
Správa komunálního majetku Praha 3. Pro Klub K2 pracuje jako právní poradkyně 
pro rodiče. Působí v dozorčí radě Klubu K2.

Mirela Rennerová

Než jsem účastnila prvního vzdělávacího kurzu v K2, byla jsem doma zavřená s dětmi, neměla jsem peníze, byla jsem odkázána na manžela. V rámci kurzu jsem ale začala spolupracovat s ostatními ženami – povídaly jsme si, jak to chodí v našich rodinách, s dětmi atd. Zjistila jsem postupně, že jsem vlastně úplně nešťastná. Začala jsem si shánět práci jako chůva. Mám ráda děti a už do dětství jsem se o ně chtěla starat. Když jsem získala všechny potřebné kvalifikace, rozhodla jsem se, že si otevřu vlastní školku. Sháněla jsme místo asi půl roku, v rodinném areálu jsme si nakonec našla vlastní prostor. Uvědomila jsem si, že už děti uživím a že si nemusím nechat doma všechno líbit. Rozvedla jsem se, jsem s dětmi sama. Finančně jsem odkázána na svůj výdělek z hlídání dětí. Noví klienti často přicházejí na doporučení Klubu K2 a s účastnicemi z kurzu se pořád setkáváme. Dostávám od K2 stále emaily s informacemi – pozvánky, to pro mě hrozně znamená, že o všem vím. Doporučuji pak K2 dál, nabízím ostatním ženám, směřuji je na vás.

 

 

Číst 11601 krát
Více z této kategorie: « Rok 2010

Akce

Zpravodaj

Retro

Retro