Klub K2

V pátek 10. listopadu se za ním vydáme ve svatomartinském průvodu. Sejdeme se v 16:30 u rodinného centra a společně s rozsvícenými světélky vyrazíme do parku Chrpová-Malinová, kam přijede i Martin na bílém koni s pokladem!
Máte-li čas před průvodem, přijďte se naučit svatomartinský kánon a pomoci nám pak při zpívání na zahájení průvodu!

 

Na zpívání se sejdeme v rodinném centru v 15:30h.


Chystáte-li se na průvod, prosím, dejte nám vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. počet dětí, lépe tak budeme moci vše zorganizovat a nakoupit dobroty do pokladu pro děti.

Symbolický příspěvek za průvod je 20 Kč za dítě.

Vyberte si z bohaté podzimní nabídky seminářů pro dospělé :

  • středa 1. listopadu od 16:30 do 18:30 hod -  seminář  SOUROZENECKÁ RIVALITA III  s psychoterapeutkou Mgr. Pavlou Chlumskou
  • středa 8. listopadu od 16 do 18 hod  - seminář  s právničkou JUDr. Janou Seemanovou "Uzavíráme pracovní smlouvu"
  • čtvrtek 16. listopadu od 16 do 18 hodbeseda s dětskou psycholožkou na téma dětského vzdoru s  PhDr. Junkovou
  • středa 22. listopadu od 16:30 do 18:30 hod   - další, čtvrtý,  volně navazující seminář z cyklu SOUROZENECKÁ RIVALITA s Mrg. Pavlou Chlumskou
  • čtvrtek 23. listopadu od 16 do 18 hod  - seminář s podiatričkou Michaelou Hypšovou o zdravém vývoji dětské nohy
Hlídání dětí během všech seminářů zajištěno.  Více informací a přihlášky na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 723 824 703. 
 
K semináři "Uzavíráme pracovní smlouvu" připravila JUDr. Jana Seemanová doporučení, která shrnula do následujícího článku.

Zahrada ve městě VI

Zveřejněno v: Zpravodaj

Srdečně vás zveme na šestý ročník akce  pro celou rodinu Zahrada ve městě.   Bohatý  program na vás čeká  v sobotu  23. září  od 9 do 14 hod  na trhu Slunečnice vedle našeho rodinného centra v Ostružinové ulici 9.

 

Děti se mohou těšit na dvě divadelní představení:   v 10 hod  na pohádku "O Šípkové Růžence" divadla U staré herečky  a od 12 hod  na představení  „Včelky“ s následnými tematickými aktivitami Ekodomova, například výrobu svíček ze včelího vosku či prohlídku včelařského vybavení.  

 

Mnohokrát děkujeme Nadačnímu fondu AVAST za finanční podporu ve výši 50 000 Kč na interiérovou úpravu prostoru rodinného centra. 

Náš projekt byl podpořen v rámci programu "Spolu se zaměstanci" prostřednictvím patrona Klubu K2, Edy Kučery, kterému také moc za pomoc děkujeme!

 

Kam patří dvouleté děti?

Zveřejněno v: Zpravodaj

 Z blogu Karin Marques, zakladatelky Klubu K2, o.p.s. v reakci na současné diskuse

o pobytu dvouletých dětí ve školkách:

 

Dvouleté děti patří nejen domů k mámě, ale i do školky, školičky, jeslí, dětské skupiny, rodinného centra či dětského klubu.

Další profesní zkouška dle Národní soustavy kvalifikací (NSK) "Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky" proběhne  v pondělí 25. září 2017. 

Zkouška prověřuje potřebné znalosti z oboru, například metody a formy pedagogické práce, poznatky z vývojové psychologie, bezpečnost a první pomoc a související právní předpisy.

Před zkouškou je třeba mít absolvovanou dohodnutou praxi u dětí (ve Školce Klubu K2 nebo ve vašem zařízení pečující o předškolní děti).

Léto s Klubem K2

Zveřejněno v: Zpravodaj

Po celé letní prázdniny bude probíhat v dětských skupinách Školky K2 v týdenních tematických blocích bohatý program pro děti od 2 do 6 let.

Vydáme se kolem světa, do pohádky, do keramické a sochařské dílny i za indiány. 

Informace na tel. 721 088 186 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  Více k progamu a ceně najdete v záložce Školky K2.  Neváhejte, posílejte přihlášky!  

 

Klub K2,o.p.s. vypisuje dvě výběrová řízení:

  • pro pracoviště Akademické předškolní centrum,  Praha 1 Národní třída hledáme do týmu pečovatelku /pečovatele nebo učitelku/učitele na plný úvazek. Nabízíme smysluplnou práci, kdy budete ve dvojici pečovat o skupinu 14 dětí.  Požadujeme odpovídající kvalifikaci, radost z práce s dětmi, schopnost kooperace v malém týmu, empatii, kreativitu.
  • pro pracoviště Školka K2, Olešská 18 hledáme pomocnou sílu na zkrácený úvazek, která bude asistovat při péči o děti, dopomáhat dětem,  podporovat hladký každodenní provoz. Požadujeme schopnost kooperace v týmu, radost z práce s dětmi.

Nástup od 15.8. 2017, nabízíme pracovní smlouvu, podporující prostředí, profesní rozvoj, práci v malém týmu.

Životopisy posílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., bližší informace na tel.: 728 564 683.

V rámci projektu Komunitní práce s rodinou Vám s podporou MPSV a MČ Prahy 10 nabízíme odborné poradenství:

Právni poradna

S naší odbornicí JUDr. Janou Seemanovou se můžete zdarma poradit například o tom, jak z právního hlediska postupovat, když Vám skončila RD a nemáte školku, jakou pracovní pozici Vám zaměstnavatel musí po RD nabídnout, zda můžete chodit do práce a přitom čerpat rodičovský příspěvek, zda máte v práci po RD nárok na částečný úvazek, co musíte splnit, jestliže chcete podnikat při rodičovské dovolené, na jak vysokou podporu v nezaměstnanosti máte nárok, jak vysoké výživné můžete požadovat od druhého rodiče atd.  Více informací a objednání na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Psychologická poradna

Potřebujete se poradit či zkonzultovat s odborníkem situace ohledně vašich dětí?

Profesní zkoušky dle Národní soustavy kvalifikací (NSK)  "Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky" proběhly  15. a 28. června 2017 a další zkoušky budou vyhlášeny na říjen/listopad 2017. 

Jednorázová zkouška probíhá formou praktickou, písemnou a ústní  před autorizovanými osobami Klubu K2,o.p.s.  Zkouška prověřuje potřebné znalosti z oboru, například metody a formy pedagogické práce, poznatky z vývojové psychologie, bezpečnost a první pomoc, související právní předpisy. Před zkouškou je třeba mít absolvovanou dohodnutou praxi u dětí (ve Školce Klubu K2 nebo ve Vašem zařízení pečující o přeškolní děti).